❤️‍🔥 Krótki Scenariusz Dla 2 Osób

Scenariusze dla zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, na temat bezpieczeństwa w sieci. Sieciaki.pl – poznaj bezpieczny internet . Zeszyt ćwiczeń do scenariusza zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, na temat bezpieczeństwa w sieci. Scenariusze zajęć dla przedszkolaków i Podgląd treści. Inteligencja emocjonalna – rozwijanie zdolności do odczuwania empatii. Temat: Inteligencja emocjonalna – „Zdolność empatii –ćwiczenie umiejętności współodczuwania stanów emocjonalnych innych osób”. Cele: - kształcenie umiejętności prawidłowego odczytywania stanów emocjonalnych innych osób oraz ich Typ materiału: Scenariusz zajęć. Jeśli chcesz sobie przypomnieć zasady prawidłowego dzielenia wyrazów, przeczytaj reguły wypisane na portalu Aleklasa.pl. Typ materiału: Tekst. Dla zainteresowanych. Na kanale Szkoła dla tłumaczy TexteM dr Anna Mróz wyjaśnia, czego należy unikać przy przenoszeniu wyrazów do następnej linii. Dziewczynka sama staje się prezentem dla rozkapryszonej Smoczycy Belli i nie ma w tym nic przyjemnego. Smoczyca jest dla Królewny niedobra – trzyma ją w klatce, czesze wielkim grzebieniem, zmusza do zabawy oraz karmi śmierdzącym jajkiem. Nawet imiona, które dla niej wymyśla, są paskudne. 2 Temat: „Jeste śmy razem czyli rzecz o przyja źni” Cele: • umiej ętno ść rozpoznawania i nazywania własnych emocji i uczu ć oraz rozpoznawania i nazywania emocji i uczu ć innych osób; • umiej ętno ść wczuwania si ę w stany emocjonalne innych; • umiej ętno ść uczestnictwa w grach i zabawach zespołowych. Scenariusz zajęć dla dzieci 6 letnich z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu „Pokaż mi swój świat” Cele ogólne: 1. Zapoznanie dzieci z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. 2. Proszę o BARDZO KRÓTKI scenariusz na jasełka (4-6 osób) Ale na prawdę KRÓTKI. Question from @Zuzkaka123 - Szkoła podstawowa - Religia W scenariuszu założyliśmy udział 3 drużyn po 3-5 osób, ale jest możliwość wprowadzenia 2 drużyn lub zmniejszania bądź zwiększania liczby osób w drużynie. Scenariusz spotkania dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o badaniu predyspozycji zawodowych i planowaniu ścieżki zawodowej został opracowany przez Fundację dla 20 osób działającego w formule świetlicy/klubu dla młodzieży. 4. Komplementarność wobec dotychczasowych działań: Np. Stowarzyszenie od lat działa na rzecz integracji mieszkańców gminy oraz realizuje zadania aktywizujące młodych ludzi. Stowarzyszanie systematycznie organizuje zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży. 2. Prowadzący dzieli klasę na dwie duże grupy. Każdej z nich przydziela do analizy jeden z artykułów A. Kołodziejczyk, NIE dla alkoholu. Wpływ alkoholu na organizm ludzki i K. Smarz, Narkotyki. Substancje wpływające na nastrój i procesy myślowe. Jeśli zajęcia przeprowadzamy w Opisz ę teraz jedn ą osob ę z klasy, Waszym zadaniem b ędzie odgadn ąć, kogo dotyczy opis. Osoba, o której my ślę, ma okr ągł ą, rumian ą twarz. Jest to osoba o ciemnych oczach, długich rz ęsach i jasnej cerze. Ma długie, ciemnobr ązowe włosy, które najcz ęściej s ą zwi ązane w kucyk. Na czoło opada grzywka. Marta Małek Scenariusz zajęć „Uczmy się tolerancji”… 9 2. Posiada je czytelnik w bibliotece, choć nie ma na nim pieniędzy. 3. Pracuje w bibliotece. 4. Druczek, który wypełniamy w bibliotece, aby otrzymać potrzebną książkę (może być papierowy lub elektroniczny). 5. Inaczej: gazety i czasopisma. 6. ylve. DAWNE CZASY. W STAROŻYTNEJ GRECJIsYZYF był królem swojego panstwa który wykorzystywał bogów dla potrzeb własnychPewnego dnia podczas takiej uczty odkrył tajemnice zeusaWykorzystujac to powiedział to zesłal go za to do hadesu ale dał mu 1 dzien na on powiedział tak do żony:-nie odprawiaj dla mnie pogrzebu, nawed nie daj mi srebrnika-powiedział-Dobrze-odpowiedziała jego żonaKiedy zjawił sie w krainie umarłych pogrązyl sie w to hades i jego zona kturzy go bardzo lubili podzczas kłamiąc muwił ze zla żona nie wyprawiła mu pogrzebu i nawed nie dała srebnika dzieki czemu mugł przeplynać rzeke mu powiedział:-wysylam cie z moim ducem smierci na ziemie,zeby twoja zona ci wyprawiła po przyjsciu kazał zamknąc ducha tego czasu nikt nie umierał i wszyscy zyli wiecznie zeus zapytał sie o niego mu odpowiedział:-kazałem mu wrocić na ziemie zeby wyprawił sobie pogrzeb-Zly zeus wypuscił diabła i wtedy wszyscy na swiecie zaczeli zas byl skazany na turlanie głazu na był taki że kiedy już konczył kamien mu spadał w dół i tak do dziś Syzyf pracuje rzeby osiągnac WOLNOŚC Zachęcamy do skorzystania z materiałów online do nauczania domowego przygotowanych z myślą o najmłodszych uczniach. Wyboru materiałów dokonało Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Scenariusze lekcji o Konstytucji RP. Zainicjowany przez Radnych Rady Miejskiej Wrocławia. Projekt Konstytucja ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży wrocławskich szkół i przedszkoli Konstytucji Rzeczypospolitej. Tropem dzikich zwierząt - Scenariusz zabaw muzyczno-ruchowych - przygotowała Maria Małecka, Przedszkole nr 23 W krainie dźwięków - autork: Agnieszka Cupiał-Jakubowska, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog - Przedszkole nr 77 „Tęczowe Siódemki i Przedszkole nr 146 „Wyspa Dzieci”77 „Tęczowe Siódemki i Przedszkole nr 146 „Wyspa Dzieci” Ziemia - przygotowała: Alicja Podejma, nauczyciel Przedszkola nr 15 Rodzinne zabawy o mieszkańcach ZOO - przygotowała:Alicja Podejma -nauczyciel Przedszkola nr 15 Zabawy doskonalące sprawność motoryki małej - opracowała: Agnieszka Cupiał-Jakubowska, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, Przedszkole nr 77 i Przedszkole nr 146 Twarożkowe farbki - przygotowała: Anna Wnek - nauczyciel Przedszkola nr 77 we Wrocławiu Interesujące jest… przeżywanie swoich emocji - autor: Małgorzata Kruszelnicka - nauczycielka Przedszkola nr 93 Skarpetki - nie tylko do noszenia na stopach - opracowały: Aleksandra Iwańska - pedagog specjalny Przedszkola Integracyjnego Nr 93 we Wrocławiu, Agata Fogler - pedagog specjalny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 8 we Wrocławiu Zabawy wspierające rozwój emocjonalno-społeczny - przygotowała: Karolina Karczmarek psycholog Przedszkola Integracyjnego Nr 93 we Wrocławiu Zabawy z makaronem, ryżem i kolorową wodą – przygotowała: Monika Tkacz, Przedszkole Integracyjne Nr 93 we Wrocławiu Logopedyczna gra planszowa – przygotowała: Jolanta Jurczak, logopeda, Przedszkole nr 15 we Wrocławiu Propozycje i inspiracje do działania w domu w dziećmi - rekomendacje dlanauczycieli i rodziców Bananowa przekąska - autor: Aleksandra Iwańska, pedagog specjalny Przedszkola Integracyjnego Nr 93 we Wrocławiu Co zniknęło - autor: Aleksandra Iwańska - pedagog specjalny Przedszkola Integracyjnego Nr 93 we Wrocławiu Skarpetkowy zawrót głowy – przygotowała: Marta Kubacka, Przedszkole nr 15 we Wrocławiu Matematyczne zabawy – przygotowała: Marta Kubacka, Przedszkole nr 15 we Wrocławiu Zabawy z figurami geometrycznymi - opracowanie: Katarzyna Griesman Świat Oceanu - opracowanie: Anna Dziubek. Przedszkole nr 15, Wrocław - Leśnica Leśne opowieści- opracowanie: Anna Dziubek. Przedszkole nr 15, Wrocław - Leśnica Czego rośliny potrzebują do życia? Autor: Agata Wełeszczuk (Przedszkole nr 51 we Wrocławiu) Propozycja zajęć zdalnych dla przedszkolaków - opracowanie Anna Salamon z Przedszkola nr 66 Bajkolandia WYJĄTKOWA PISANKA - opracowanie: Barbara Gorońska-Graczyk, Przedszkole nr 99 we Wrocławiu Wielkanocne memory obrazkowe Wielkanocny wyścig – gra planszowa Wielkanocne symbole gra planszowa Wielkanocne domino obrazkowo lub wyrazowo-obrazkowe Wielkanocne dobble Wielkanoc tuż, tuż – opracowanie: Jadwiga Iwanowska, Jolanta Chorzępa, Anna Łuźniak, Aneta Włodarczyk Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Bajeczki z główeczki – rekomendacja: Aneta Włodarczyk Wiosenne zabawy przedszkolaka – opracowanie: Aneta Włodarczyk Propozycje zabaw na koncentrację uwagi dla dzieci przedszkolnych – opracowanie: Jolanta Chorzępa Wielkanocne gry dla uczniów klas I – opracowanie -Anna Łuźniak we współpracy z Jadwigą Iwanowską Wielkanocne tradycje – opracowanie: Jolanta Choprzępa we współpracy z Jadwigą Iwanowską Wielkanocne zabawy plastyczno-konstrukcyjne czytanie na start-1 – opracowanie: konsultanci i doradcy metodyczni edukacji wczesnoszkolnej Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Bajeczki z główeczki: – rekomendacja: Aneta Włodarczyk KIDSUP BEZPŁATNIE UDOSTĘPNIAMY wszystkim zainteresowanym przedszkolom narzędzie KIDSUP e-platformę wraz z mobilną aplikacja dla rodziców. Dzięki kidsup dyrekcja przedszkola może jedną wiadomością zawiadamiać rodziców o zmianach w funkcjonowaniu jednostki czy sposobie edukacji, zaś wychowawcy szybko i bezproblemowo mają możliwość umieszczania materiałów edukacyjnych dla swoich podopiecznych. System kidsup był do tej pory oferowany na warunkach komercyjnych. Nie możemy jednak pozostać bierni na obecną sytuację w zakresie zawieszenia zajęć dla najmłodszych dzieci. Sami jesteśmy rodzicami przedszkolaków i wiemy, jak trudno jest zbudować sprawną i funkcjonalną komunikację na linii PRZEDSZKOLE-RODZIC, a także jak wielką rolę odgrywają jednostki przedszkolne w prawidłowym rozwoju naszych pociech. Więcej szczegółów o aplikacji w załączniku. Pani Monia – Przedszkolne Inspiracje Bezpłatne materiały dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Przygotowanie: Monika Sobkowiak – Przedszkole nr 35 z „Tęczowy Domek”. strona Facebook Kino na wyciągnięcie ręki Zobacz najświeższe filmowe nowości dla najmłodszych od Monolith Films na VOD. Polecane animacje - plik pdf Informatyka Propozycje dla nauczycieli informatyki – opracowanie Izabela Przepiórkiewicz Język angielski Zabawy językowe Zabawa rodzinna: Clothing for all weathers – domino. Przygotowanie: Anna Dziubek, Przedszkole nr 15, Wrocław - Leśnica Zabawa w zajączka wielkanocnego. Przygotowanie: Marta Falas nauczycielka w Przedszkolu nr 84 we Wrocławiu Propozycje zabaw językowych dla przedszkolaków w domu. Plik PDF Zaproszenie do skorzystania również z interaktywnej tablicy. Padlet został stworzony specjalnie na potrzeby przekazywania treści online i zawiera pomysły na zabawy w domu oraz zbiór ciekawych kanałów (oficjalnych) z piosenkami dla dzieci. Przygotowanie: Joanna Zagórna, Magdalena Łęszczak – Przedszkole nr 71 Język niemiecki Zabawy językowe Zabawy matematyczne - język niemiecki - przygotowała Joanna Zagórna, Przedszkole nr 71 Propozycje zabaw językowych dla przedszkolaków w domu Zaproszenie do skorzystania również z interaktywnej tablicy. Padlet został stworzony specjalnie na potrzeby przekazywania treści online i zawiera pomysły na zabawy w domu oraz zbiór ciekawych kanałów (oficjalnych) z piosenkami dla dzieci. Przygotowanie: Joanna Zagórna, Przedszkole nr 71 Wychowanie fizyczne Ćwiczenia przeciwko płaskostopiu - przygotowała: Agnieszka Murak - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej P25 W zdrowym ciele, zdrowy duch - przygotowała: Agnieszka Murak - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej P25 Zdrowe i sprawne stopy - przygotowała: Agnieszka Murak - nauczyciel gimnastyki korekcyjnej P25 Gimnastyka ze zwierzątkami – przygotowała: Marta Kubacka, Przedszkole nr 15 we Wrocławiu WF - no i fajnie! Platforma dla nauczycieli WF Padlet, czyli wirtualna tablica z zajęciami sportowymi, przygotowany przez doradców metodycznych WCDN Urszulę Białek i Joannę Wolfart-Piech. Fundacja Mali Wspaniali Fundacja Mali Wspaniali od początku wprowadzonych ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa intensywnie działa na rzecz kadry pedagogicznej, przedszkolaków oraz dzieci nauczania początkowego. Codziennie na profilu publikuje filmiki z propozycjami aktywności ruchowych, domowych treningów, a także ćwiczenia oraz zabawy, które mogą być tzw. sportowym bankiem pomysłów dla kadry pedagogicznej w tym trudnym czasie. Autorskie filmiki są nagrywane przez instruktorów Fundacji, a więc osoby, które znane są dzieciom i kadrze w przedszkolach i wzbudzają zaufanie. Pozostałe materiały ogólnodostępne w internecie są tak selekcjonowane, aby sprawdzały się w mocno ograniczonych warunkach dostępu do sprzętu czy miejsca w domu. Robimy wszystko, aby zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli spędzić efektywnie i zdrowo czas, pozostając wspólnie w domach. Materiały są bezpłatne i w każdej chwili dostępne, bez konieczności prowadzenia wideokonferencji czy oglądania treningów wyłącznie w czasie rzeczywistym. FUNDACJA MALI WSPANIALIZAJĘCIA SPORTOWE I EVENTY DLA DZIECI Zdobądź wszystkie odznaki! Zobacz krótki film i staraj się jak najlepiej naśladować Sensei Martę aby móc stworzyć sobie odznakę. Konspekt w pliku PDF Przygotowanie: Martyna Florecka, Koordynator merytoryczny Programu Mali Wspaniali Dla nauczycieli Propozycje dla nauczycieli klas 1-3 – opracowanie: Danuta Gromek Do nauczycieli informatyki kl. 1-3 – opracowanie: Izabela Przepiórkiewicz Propozycja ćwiczeń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Dla logopedów Fundacja Morela SBC Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli, które jest kompleksowym kompendium wiedzy na temat nauki zdalnej, wykorzystania najlepszych darmowych narzędzi do prowadzenia zajęć i innych cyfrowych pomocy. Fundacja Morela SBC, której działalność wspiera działania edukacyjne razem z portalem Dobry Rodzic w ramach akcji #zdalnaszkoła, nieodpłatnie umożliwiła dostęp do ćwiczeń online dla logopedów poprzez połączenie wideo. Oferta skierowana do logopedów – do pracy z dziećmi od 5. roku do 8. roku życia, w szczególności do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. #zdalnaszkoła - opis #zdalnaszkoła - regulamin akcji Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika SpecjalnaOpublikowano: 21 czerwca 2019 roku. Czas trwania: 60 minut Temat: Ćwiczenia doskonalące techniki rachunkowe oraz planowanie pracy związanej z wykonywaniem określonych zadań. Cele ogólne: doskonalenie sprawności rachunkowej uczenie planowania i organizowania pracy związanej z wykonywaniem określonych zadań aktywizowanie do samodzielnego, logicznego myślenia Cele operacyjne (uczennica potrafi): przeczytać krótki tekst ze zrozumieniem rozwiązać zadania tekstowe o treści związanej z sytuacjami napotkanymi w życiu codziennym dokonać prostych obliczeń pieniężnych i zegarowych Środki dydaktyczne: mazaki, tablica, 5 kopert z zadaniami do wykonania, karta pracy 1 (załącznik), pieniądze (banknoty i bilon), model zegara, kalkulator Formy pracy: indywidualna Metody: praktyczne, problemowe, stosowania zdobytej wiedzy w praktyce Przebieg zajęć I Faza wstępna 1. Powitanie, czynności organizacyjne, zapoznanie z celami i przebiegiem zajęć. Nauczyciel mówi np. „Dziś zaplanujemy wyjście do miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas z całą swoją rodziną. Czy znasz takie miejsca? Wymień kilka, proszę. Sprawdzimy też, ile potrzeba pieniędzy, żeby wybrać się wspólnie do kina lub na pizzę. O ile szybciej będziemy musieli przyjść do kina, aby zdążyć na seans? Dowiemy się tego za pomocą zegara”. II Faza realizacji 1. Uczennica losuje kopertę z zadaniem (zaproszeniem do kina lub na rejs statkiem). 2. Czytanie treści wylosowanego zadania. 3. Rozwiązanie zadania o treści związanej z sytuacjami napotkanymi w życiu codziennym. 4. Wykonanie prostych obliczeń pieniężnych i zegarowych. 5. Losowanie kolejnej koperty z zadaniem (zaproszeniem do pizzerii, aquaparku, lub na wystawę motyli). 6. Czytanie treści wylosowanego zadania. 7. Rozwiązanie zadania o treści związanej z sytuacjami napotkanymi w życiu codziennym. 8. Rozwiązywanie zadań związanych z planowaniem zakupów (obliczenia pieniężne). III Faza końcowa 1. Podsumowanie zajęć, pochwały słowne za wysiłek i zaangażowanie w pracę na lekcji. 2. Wybrana przez uczennicę gra dydaktyczna lub zabawa ruchowa jako nagroda za zaangażowanie w pracę na lekcji. Załączniki: 1, ZAPROSZENIE do AQUAPARKU bilet normalny: 13 zł bilet ulgowy: 6 zł Opcjonalnie: wypożyczenie ręcznika: 12 zł czepek: 5 zł koło do pływania: 8 zł Nauczyciel zadaje pytanie, np. Ile biletów normalnych a ile ulgowych potrzebują rodzice z czwórką dzieci? Ile zapłacą za bilety? Jeśli dokupią 1 koło do pływania i 2 czepki, to ile będą musieli dodatkowo zapłacić? 2. ZAPROSZENIE na rejs statkiem „Guliwer”. Rejsy odbywają się w godzinach: bilet normalny: 11 zł bilet ulgowy: 5 zł Nauczyciel zadaje pytanie, np. Jeśli będziemy na przystani o godzinie to na który rejs zdążymy? Jeśli rejs trwa godzinę, to o której godzinie się skończy? 3. ZAPROSZENIE do kina na wybrany film, np. film przygodowy „W 80 dni dookoła świata”, film animowany „Zaczarowany elf”, film familijny „Mój przyjaciel pies”. Seanse odbywają się w godzinach: bilet normalny: 10 zł bilet ulgowy: 6 zł popcorn: 3 zł Nauczyciel zadaje pytanie, np. Jeśli będziemy w kinie o godzinie to na który seans zdążymy? Jeśli film trwa 2 godziny, to o której godzinie się skończy? 4. ZAPROSZENIE do pizzerii PEPERONE duża pizza (dla 2 osób): 20 zł mała pizza (dla 1 osoby): 10 zł woda: 2 zł sok: 3 zł sos do pizzy: 2 zł Nauczyciel zadaje pytanie, np. Jeśli rodzina liczy 5 osób, to jakie pizze i za jaka cenę można dla nich zamówić? Jeśli każda osoba będzie chciała sok lub wodę, to o jaką kwotę zwiększy się ich rachunek? 5. ZAPROSZENIE na wystawę motyli egzotycznych (Karta pracy 1: Zmierz linijką rozpiętość skrzydeł oraz długość motyli, a dowiesz się jakie są ich nazwy gatunkowe.) bilet normalny: 7 zł bilet ulgowy: 4 zł Nauczyciel zadaje pytanie, np. Ile zapłaci rodzina 3 osobowa (z 1 dzieckiem), a ile 4 osobowa (z 2 dzieci) za bilety? Ile biletów ulgowych, a ile normalnych potrzebują? Autor: Barbara Frankiewicz – Czytelniczka Portalu

krótki scenariusz dla 2 osób